16:08 | 13 септември 2014
Обновен: 10:48 | 26 април 2024

ЦСКА оцеля на "Тича"

По материала работи: Борис Проданов

ЦСКА ще продължи да търси първата си победа при гостуване на Черно море от 2008 г. насам, след като днешната среща от осмия кръг на "А" група завърши при равенство 1:1.
Както всички двубои между двата тима, на "Тича" се получи здрава битка с малко голови положения. "Армейците" поведоха в резултата в 32-та минута след страхотен изстрел на Жуан Фелипе от далечно разстояние, който не остави шансове на Георги Китанов. До този момент "моряците" имаха по-чистите положения. След почивката домакините се опитаха да потърсят изравняване и в крайна сметка го постигнаха в 84-та минута, когато Живко Петков се възползва от груба грешка на Якуб Дивиш, за да вкара на празна врата. До края повече голове не паднаха и мачът завърши при резултат 1:1. По този начин ЦСКА остава на първо място със 17 т., докато Черно море се изкачи до 9-та позиция с 6 т.