04:45 | 29 септември 2014
Обновен: 22:01 | 18 май 2024

"Морето" победи сръбски тим

Баскетболният "Черно море - Порт Варна" започна с победа турнето си в Сърбия. Противник на варненския отбор в първата среща бе "Тамиш" (Панчево) – 11-ти във висшата лига на страната си през миналата година.
Срещата бе много оспорвана от първата минута. На полувремето „моряците“ водеха с 38:33. След силна отборна игра и отлична защита "Черно море - Порт Варна" спечели със 72:64.
Николай Стоянов реализира 16 т. за победителите, Александър Влахович вкара 12 точки, а Станислав Славейков добави 10. Новият играч на "Морето" Лени Даниел се отчете с 10 т. и 3 блока.
Следващата контрола на Черно море - Порт Варна" в Сърбия е днес от 15 ч., когато съперник е ОКК "Белград". Във вторник от 14 ч. варненският тим играе с ФМП "Железник", след което отборът се прибира във Варна.