05:55 | 3 октомври 2014
Обновен: 11:14 | 26 април 2024

Волейболистките ни с нова загуба на световното

По материала работи: Златина Добрева

Женският национален отбор на България по волейбол отстъпи с 0:3 гейма (17:25, 19:25, 16:25) от САЩ във втория си мач от втората групова фаза на световното първенство в Италия.
Това бе четвърта загуба от шест мача за нашия отбор, който се смъкна до 7-о място в класирането в Група F. Американките пък все още нямат загуба.
В събота и неделя България ще играе съответно с Холандия и Казахстан.
Селекционерът Владимир Кузюткин започна мача без капитанката Страшимира Филипова. Българките не показаха добра игра и в трите гейма. Най-равностойна беше първата част, в която американките натрупаха по-голям аванс в края.
Във втората част САЩ поведе със 17:10 и до края нямаше проблеми. Този развой се повтори и в третия гейм, пише gol.bg.
Най-резултатна за България беше Емилия Николова с 13 точки. Елица Василева и Добриана Рабаджиева добавиха по 8 точки. За САЩ с 16 точки се отличи Кели Мърфи, а Кимбърли Хил записа 14 точки.