11:42 | 3 октомври 2014
Обновен: 09:37 | 17 май 2024

Младшата на "Черно море" изпусна "Ботев" в Пловдив

По материала работи: Златина Добрева

В дербито от 11-ия кръг на Елитната футболна група до 17 г., юношите младша възраст на „Черно море” завършиха наравно 2:2 като гости на „Ботев” (Пд).Двубоят, който се игра на изкуствения терен в града под тепетата, започна вихрено за „моряците”, които още в 5-ата минута поведоха в резултата. Точен бе головата „картечница” Валентин Йосков, възползвайки се от асистенция на Илиян Илиев-младши. Надмощието на варненци продължи и в 24-ата минута Валентин Христов покачи на 2:0. След почивката настъпи необяснимо отпускане в редиците на „Черно море”, а „канарчетата” се възползваха по най-добрия начин и се добраха до точката. След двубоя наставникът на „моряците” Калоян Георгиев, коментира пред Медийна група „Черно море”, че е доволен от представянето насвоите момчета през първата част и не си обяснява отпускането през второто полувреме. Въпреки равенството, „Черно море” запази третото място във временното класиране.В следващия междинен 12-и кръг, варненци приемат „Дунав” (Русе) на терена от Спортен комплекс „Черно море” под Аспаруховия мост. Двубоят е на 8 октомври от 16 ч.

Черно море U17: Християн Кръстев, Валери Христов, Светослав Павлов, Християн Илиев, Цанко Иванов, Марин Сираков, Кристиян Събев, Костадин Иванов, Слави Славов, Валентин Йосков, Илиян Илиев-младши Треньор: Калоян Георгиев