Варна 11°
14:59 | 14 октомври 2014
Обновен: 19:26 | 29 април 2024

Дубълът на „Морето” потопи „Хасково” с класика

Двама от мъжкия състав на „Черно море” участваха на мача на дублиращия тим срещу „Хасково” на терена под Аспарухов мост. Стражът Илия Николов и Живко Атанасов помогнаха на U21 за победата с класическото 3:0. Иначе представителният тим от „Тича” направи 1 занимание на стадион „Младост”.
Срещата на дубъла беше първа от ХІ кръг на първенството в старшата възраст. Резултатът за „Черно море” беше открит още в 20-ата минута с гол на Карен Мадоян, паднал след асистенция на Александър Попов. След почивката се стигна до изразителния варненски успех. В 46-ата минута Мартин Костадинов удвои, а класиката срещу „Хасково” беше оформена в 60-ата минута от Александър Михайлов. Пропуски направиха Крумов, Попов и Йовчев, лишавайки „Морето” от по-голям голов актив в това домакинство.
Треньорският тандем Станислав Стоянов – Тодор Каменов остана доволен от резултата и видяното на терена. Дублиращият тим на „Черно море” се върна в Топ 3 с „Ботев” (Пд) преди изиграването на всички мачове от ХІ кръг. На 21 октомври варненци гостуват на „Берое” в Стара Загора. Срещата е от 16 ч.
„Черно море U21”: Илиян Николов, Живко Атанасов, Никола Дамянов, Георги Гушлев (85 – Станислав Джамбазов), Ст. Иванов, Александър Михайлов (65 – Кр. Крумов), Александър Попов, Александър Йовчев, Емил Илиев, Мартин Костадинов, Карен Мадоян (74 – Димитър Балчев).