IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Спорт
13:46 | 29 януари 2017
Обновен: 03:41 | 4 май 2025

Гришо спечели 900 000 долара от Australian Open и вече е №12 в света

Григор Димитров може да се чувства горд с онова, което направи на корта в Мелбърн

По материала работи: Юлиян Атанасов
Гришо спечели 900 000 долара от Australian Open и вече е №12 в света

Григор Димитров може да се чувства горд с онова, което направи на корта през всички изминали близо две седмици в Мелбърн. Блестящото му представяне му донесе изравняване на най-добрата серия в кариерата му – от 10 последователни победи.Подобно на 2014-а обаче поредицата отново бе спряна на полуфинал. Тогава на Уимбълдън от Новак Джокович, а сега от Рафаел Надал.Въпреки това прогресът за Димитров е очевиден не само като игра, но и като позициониране в ранглистата. Благодарение на достигането до финалната четворка в Мелбърн първата ни ракета ще прибави 630 от 720-те предвидени за целта точки.

 

 

Така той ще събере актив от 2765, с което ще се изкачи до №12 в световната ранглиста, непосредствено зад Томаш Бердих, който ще разполага с 2790. Мястото в Топ 10 пък е все по-близо, а на него ще застане най-добрият белгиец – Давид Гофен, с 2930 пункта.Освен точковия актив Григор вече има заработен близо милион долара само за месец. Той си осигури чек от 900 хиляди от Australian Open, които прибави към 78-те за спечелената титла в Бризбейн.

 

gol.bg

 

 

Четете още: Последната Класика за вечността

Серина: Винъс ме мотивира повече от всеки друг

Коментари

Новини Варна