Социалните медии водят и до депресия. Как да се защитим?

По-подробно, кои са стъпките, които могат да ни предпазят?

Социалните медии водят и до депресия. Как да се защитим?

Много често се чувстваме виновни за това, че пропускаме важни събития от живота на близките ни хора, а този пропуск се опитваме да компенсираме със социалните медии.Снимки като годежен пръстен, снимка на бебе и такива от почивки и пътувания заливат страницата ни, което може да доведе до състояние, познато като „страхът от липсата“. А то може да ни накара да преоценим живота си.Избягването на депресията, свързана със социалните мрежи, започва с ограничаване на времето, което прекарваме в преглеждане, публикуване и посещаване на подобни сайтове ежедневно.По-подробно, кои са стъпките, които могат да ни предпазят?

 

Да ограничим времето, което прекарваме в социалните мрежи

 

Можем да си записваме колко време прекарваме в социалните мрежи всеки ден в продължение на една седмица и да се опитаме да го ограничим. Така например, ако времето е два часа, да опитаме да го намалим наполовина.Можем да ограничим употребата и като блокираме известията от социалните приложения, за да предотвратим прекъсването или „наводняването“ с информация.

 

Да променим начина на употреба

Идеята е по този начин да предотвратим момента, в който започваме да се сравняваме с останалите и да изпитваме ревност и завист. Ако ограничим социалните медии до истински разговори с приятели, това ще допринесе за „живите“ ни взаимоотношения, ще помогне да планираме срещи и ще повиши нашето благосъстояние.

 

Да си набавим нови източници на информация

Лесно е да научим всички новини от социалните мрежи, но опитът да се информираме по този начин често ни разсейва. Когато разграничим източниците си на информация, е по-малко вероятно да се потопим в безсмисленото преглеждане на публикациите и фалшивите новини.

Tialoto.bg

 

 

Четете още: По здрави и по-успешни, само с един малък трик

Новини

Коментари

Живот
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата