Продукти: За 4 порции: агнешки дреболии (сърце, черва, бял и черен дроб, език) 1/2 кг гъби 1-2 ч. ч. бяло вино 1 пакетче масло чесън на прах черен пипер 1 връзка магданоз пресен джоджен За заливката: жълтъците на 4 яйца 1/2 кофичка кисело мляко настърган кашкавал
Приготвяне: Агнешките дреболии се измиват много добре, сваряват се и се нарязват на ситно. В подсолена вода се сваряват гъбите, които се нарязват на филийки. В тава се смесват гъбите и дреболиите, добавят се виното, чесънът, черният пипер, пакетчето масло (разпределено равномерно на филийки), магданозът и джодженът нарязани на ситно.
Пече се в предварително загрята фурна. След като се запекат гъбите и дреболиите се прави заливка от жълтъците и киселото мляко. Когато заливката започне леко да хваща коричка, равномерно се разпределя настърганият кашкавал и фурната се изключва, колкото да се разтопи кашкавала. Поднася се със зелена салата.