Варна 19°
13:00 | 11 декември 2023
Обновен: 21:39 | 25 юли 2024

Хандбалният „Хера – Варна“ ще зимува втори, атакува върха напролет (Снимки)

Само головата разлика раздели 16-годишните девойки от първото място преди паузата

По материала работи: Ставри Таргов

Само головата разлика раздели 16-годишните девойки на хандбалния клуб „Хера – Варна“ от първото място преди зимната пауза. Това стана ясно след последните за годината срещи от държавното първенство в зона „Черно море“. Мачовете се завъртяха през уикенда в Нови пазар, където варненските таланти записаха победа и загуба.

„Отстъпихме пред временния лидер „Бяла“ с 13:18, но момичетата играха много добре. Загубата ни дойде в заключителните минути“, коментира Николинка Янкова, президент на клуба. Най-резултатни срещу „Бяла“ са Мария Илиева и Симона Стоянова с по 5 гола. Елеонора Стефанова завършва с 2, а 1 попадение добавя Християна Курдова.

Във втората среща варненки са категорични – 22:15 срещу „Опака“, като водят в резултата още от първата минута и постепенно увеличават аванса си. Мария Илиева завършва с 9 гола, Катрин Исмаилова и Даная Минчева с по 4, Белослава Димова с 3, а по 1 добавят Симона Иванова и Християна Курдова.

На турнира в Нова пазар за „Хера – Варна“ играят Симона Черкезова, Мария Илиева, Катрин Исмаилова, Елеонора Стефанова, Симона Иванова, Християна Курдова, Габриела Николова, Габриела Кръстянина, Бела Димова, Даная Минчева, Антония Димитрова, Гергана Христова и Мая Кръстева.

„В двата мача много силни изяви на вратата имаше Симона Черкезова. През зимната пауза три отбора сме с равен точков актив и ни подрежда само головата разлика – „Бяла“, „Хера – Варна“ и „Васил Левски“ (Нови пазар).

Борбата напролет ще е тежка, но вярвам, че с надграждане на постигнатото ще се преборим за класиране на финалите, където отиват първите два отбора от групата.

В клуба ни сериозната работа на треньорите Димка Предьова и Гергана Ефтимова дава резултат във всички възрасти, през втория полусезон вдигаме още летвата“, категорична е Николинка Янкова.