IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Живот
12:45 | 2 ноември 2015
Обновен: 09:10 | 8 април 2025

Автомобилите от проекта “Кортеж” ще се правят в Елабуга

Първоначално се смяташе, че това ще става в мощностите на УАЗ

По материала работи: Деян Михайлов
Автомобилите от проекта “Кортеж” ще се правят в Елабуга

Вече е ясно, че специалните представителни автомобили за първите държавни лица на Русия, развити върху модулна платформа в рамките на проекта "Кортеж" ще се правят в преприятието на фирмата Солерс в Елабуга. Първоначално се смяташе, че това ще става в мощностите на УАЗ, но явно нещата са преосмислени.

 

Работниците на УАЗ няма да останат без работа по проекта, защото там ще се осъществява процесът на заварка на купетата на всики модели, включително и на президентската лимузина. Бронирането на автомобилите пък ще става в института НАМИ, където в момента тръгна направата на кспериментални прототипи на президентския седан. Те имат осемцилиндрови мотори от необявен производител, съобщава auto-press.net, цитиран от информационна агенция Крос.


Твърде е възможно тази серия да е готова до края на годината, като от НАМИ казваха, че до началото на ноември ще завършат и тестовете на новите модели. Не са успели да удържат на обещанието си и сроковете са удължени.


Така че досега са известни само вътрешно заводските индекси на колите от президентската серия Кортеж - седанът - ЕМП-4123; всъдеходът - ЕМП-4124; микроавтобусът - ЕМП-4125; лимузините - ЕМП-412311 и ЕМП-41231SB (обикновен и брониран вариант).

Коментари

Новини Варна