Откриват Музей на виното във френския град Бордо

Цялата история на питието е събрана на 10 етажа във футуристична сграда

Откриват Музей на виното във френския град Бордо

Някои го определиха като "рай за почитателите на виното". За други това е "тематичен парк за възрастни". Със сигурност това е място, което всеки любител на виното би искал да посети.

 

Музеят на виното е разположен на площ от 14 хиляди квадратни метра. Цялата история на виното е събрана на 10 етажа във футуристична сграда. Строежът ѝ започна преди 7 години и се оказа много по-скъп от очакваното. За изграждането на музея са похарчени 81 милиона евро.

 

В него има 20 изложбени зали с експонати от целия свят, прожекционна зала, интерактивни табла. Но музеят предлага не само история и любопитни факти за виното. Има зали за дегустация, ресторант, бар и разбира се - магазин, откъдето могат да се купят вина от различни краища на света.

 

Не са забравени и младите посетители. Те ще бъдат посрещани със специални лекции. Не са пощадени и хората, които прекаляват с напитката. Ако се престрашат, могат да пробват Стола на махмурлиите. На него трябва да изтърпят наказанието си - за изслушат тъжна, потискаща музика.

БНТ

Новини

Коментари

Живот
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата