Варна °
fallback
Новини Варна
15:25 | 3 септември 2020
Обновен: 22:15 | 25 май 2025

Започват екообучения на рибари по Северното Черноморие

Целта - контрол на разпространението на инвазивни чужди видове, избягване и намаляване на нежелания улов

По материала работи: Слав Велев

Този месец започват обучения на територията на Местната инициативна рибарска група Шабла-Каварна-Балчик за по-ефективно изпълнение на извършваните от рибарите дейности, касаещи опазването и възстановяването на морските екосистеми, и дейности като екотуризъм в зони от Натура 2000, както и за предотвратяването и контрола на разпространението на инвазивни чужди видове, избягване и намаляване на нежелания улов.

 

Обученията са във връзка с изпълнението на проект „Обучение на рибари и други заети в сектор рибарство по опазване и възстановяването на морските екосистеми и по съответни алтернативни дейности, като екотуризъм в зони от Натура 2000 и МЗТ“ по проект, „Пази морето – бъди Море", финансиран по Програма за морско дело и рибарство, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд, по процедура Опазване и възстановяване на морското биологично разнообразие и екосистеми и компенсационни режими в рамките на устойчивите риболовни дейности.

Обученията ще се проведат през септември по график в зависимост от сформираните групи, съобщават от сдружението МИРГ Шабла - Каварна - Балчик. Желаещите да се включат в тях, могат да се свържат с организаторите.

Автор на статията:
Слав Велев
0 коментара
fallback
fallback