Варна °
fallback
Новини Варна
14:45 | 26 февруари 2022
Обновен: 09:13 | 30 април 2025

Пореден протест срещу войната в Украйна във Варна

Има готовност да бъдат настанени 300 души, които ще дойдат у нас от зоната на конфликта

По материала работи: Слав Велев

Снимка: Радослав Радев/Moreto.net

Над 100 души излязоха днес на протест във Варна срещу руската агресия в Украйна, предаде Moreto.net.

И този път сред протестиращите освен граждани на Украйна има и българи, които са застанали рамо до рамо с тях и настояват за спиране на военните действия.

"Не на войната", скандираха протестиращи украинци, българи и руснаци.

Кореспондентът на БНР във Варна Даниела Стойнова разговаря с Александър Ингор, роден в град Запорожие, но живеещ във Варна, с рускинята Наталия Ивановна, както и с 12-годишния Сава Попов, който носеше лентичка "Не на войната в Украйна":

Протестът е мирен, а гражданите държат плакати с надписи " Путин вън от Украйна" и "Не на войната".

Междувременно областният управител на Варна Благомир Коцев съобщи, че хотелите в града имат готовност да настанят 300 души, които ще дойдат у нас от Украйна.

Протестът е организиран от украинската диаспора във Варна. Протестиращите се събраха в градинката до община Варна където изразиха исканията си за мир и спиране на военните действия.

По-късно протестът премина в шествие, което премина по бул. "Сливница" и достигна до морската градина.

С призиви за спиране на войната шествието продължи посока Пантеона.

Гражданите носят плакати изписани на украински, български, руски и английски език с различни послания. Преобладава обаче призивите за мир "Stop the War", "Нет войне", "Спрете войната" и други.

Чуйте повече ТУК

Автор на статията:
Слав Велев
varna Варна протест Русия Украйна война мир
1 коментара
fallback
fallback