Област Варна влиза в грипна епидемия от 23 до 29 януари, съобщиха от Министерство на здравеопазването.
Със заповед на директора на РЗИ за посочения период се въвеждат временни противоепидемични мерки. Те включват преустановяване на плановите консултации на здрави бременни жени и кърмачета, на плановите имунизации и реимунизации, на профилактични прегледи, както и на свижданията в лечебните заведения, специализираните институции за предоставяне на социални услуги и услуги от резидентен тип за деца и възрастни. Освен това се въвежда стриктен ежедневен филтър в детските заведения за недопускане на заболели деца.
Няма да бъдат обявени грипна епидемия и ваканция за учениците във Варна засега. Само в три училища отсъствията са достигнали 30%, като не е уточнено дали са поради заболяване.
Следващото заседание на Областната оперативна комисия ще се проведе на 27 януари 2025 година в РЗИ – Варна. Тогава ще бъде взето решение на база на последните данни за заболяемостта в училищата дали там ще бъдат прекратени занятията и каква ще е формата на обучение.
Към момента в епидемия са още пет области на страната – Хасково, Видин, Ямбол, Пловдив и Благоевград, припомнят от здравното министерство.

Как технологиите и AI модернизират застраховането
Българските шампиони по киокушин се завърнаха с отличията
Природните бедствия зачестяват, но под 10% от българите застраховат имотите си
Част от амазонската тропическа гора вече е частна собственост
На повърхността на луната на Юпитер – Европа, е забелязан гигантски черен „паяк“
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Резил за Кирил Десподов в Гърция
Последният Майнц шамароса Байерн в Мюнхен
Скандално: Ако Левски не стане шампион, Гонзо си заминава
Страхотен Везенков дърпа Олимпиакос към нов триумф в Гърция
Дневен хороскоп за 15 декември, понеделник
Седмичен хороскоп за 15 – 21 декември
Любовен хороскоп за 15 – 21 декември
10 евтини, но луксозни акцента за украса на масата
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Мелони: Европа трябва да приеме новата стратегия за сигурност на Тръмп
Природните бедствия зачестяват, но под 10% от българите застраховат имотите си
Рекордна цена на медта: Идва криза в предлагането точно когато пристига AI бумът
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
10 знака, че той не ви обича толкова, колкото заслужавате
4 зодии, които ще излекуват разбитото си сърце през зимата
Коментари