IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Новини Варна
09:45 | 22 март 2025
Обновен: 21:16 | 1 май 2025

Пореден протест срещу насилието над животни във Варна днес

Първоначално акцията бе насрочена за 18 март, но поради обявения Ден на национален траур в България тя бе отложена с няколко дни

По материала работи: Слав Велев
Пореден протест срещу насилието над животни във Варна днес

Снимка: Фейсбук/Стела Николова

Пореден протест в защита на животните и срещу всички, които проявяват жестокост, ще има в събота, 22 март, във Варна. Демонстрацията ще се проведе от 10:30 часа пред сградата на Общината.

Първоначално протестът бе насрочен за 18 март, но поради обявения Ден на национален траур в България бе отложен с няколко дни.

Основният повод за недоволството е случаят от Перник, който предизвика силни обществени реакции - насилие над животни е заснемано пред камера, а кадрите - продавани в онлайн пространството. Протестът ще е и срещу други случаи на насилие над четириноги.

"Събираме се, за да изразим гнева си срещу най-зловещите престъпления, разкривани у нас – организирана мрежа за жестоко изтезаване и убийства на животни, заснемани в платени порнографски видеа, както и за извършителите на престъпления над животни във Варна с искане за ефективни присъди включително за случая с бащата и синът убили десетки бездомни животни в центъра на Варна", посочват организаторите.

Основните искания са за справедливи, ефективни и максимални присъди за извършителите, строги закони и реални наказания във всеки случай на насилие над животните, както и създаване на действаща зоополиция.

Миналата неделя във Варна отново имаше протест срещу насилието над животни, на който пред Съдебната палата се събраха около 500 души.

Коментари

Новини Варна