Похвално: Организират безплатен лагер за деца с успех над 5.00

Инициативата е на община Аврен, като целта ѝ е да поощри високите постижения в учебната дейност на децата

Похвално: Организират безплатен лагер за деца с успех над 5.00

Община Аврен организира безплатен летен лагер за отличниците от общинските училища с успех над 5.00. Лагерът ще се проведе от 29 юни до 11 юли 2025 г. в комплекс „Синьо лято“, м-т Черноморец, Варна. Инициативата е на кмета Емануил Манолов, като целта ѝ е да поощри високите постижения в учебната дейност и да стимулира мотивацията на учениците за постигане на по-високи резултати през учебната година.

Лагеруващите ще бъдат разделени на две групи. Програмата на лагерът ще бъде разнообразна и включва не само забавни занимания, но и образователни активности, които ще обогатят знанията на учениците за природата и морските спортове. Сред основните активности са горски преходи и еко-игри, които ще развиват любовта на децата към природата и ще ги научат как да я опазват. Ще има и въведение в морските спортове като каяк и падълборд, които ще запознаят учениците с основите на тези популярни водни активности. Лагеруващите ще имат възможността да опитат симулация на подводен риболов и да се запознаят с правилата за безопасно гмуркане. Завършекът на лагера ще бъде с Гала вечер „Синьо лято“, където децата ще се забавляват с музика и танци.

Лагерът е поредна социална инициатива на Община Аврен, която цели да насърчи младите хора към активно участие в образователни и социални дейности, да развие тяхната отговорност към природата и да насърчи спорта като част от здравословния начин на живот.

Новини

Коментари

Новини Варна
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата