Варна е домакин на Националния форум на читалищата в България

Инициативата ще се проведе от 2 до 4 октомври т.г.

Варна е домакин на Националния форум на читалищата в България

От 2 до 4 октомври 2025 г. Варна е домакин на Националния форум на читалищата в България „Традиции и иновации“. Областният управител проф. Андрияна Андреева също застава зад инициативата. Тази подкрепа е не просто институционален жест – тя е израз на дълбока вяра в мисията на читалищата да бъдат пазители на българските традиции и в същото време катализатори на нови идеи и иновации. Проф. Андреева показва, че културата и общностният живот са ценности, които трябва да бъдат подкрепяни и развивани днес, за да имаме силно и вдъхновено общество утре, споделят организаторите.

Националният форум ще събере във Варна хора от цялата страна, обединени от обща кауза – да създават мостове между миналото и бъдещето, между традициите и иновациите. Подкрепата на проф. Андреева е още един знак, че заедно можем да вървим напред, да се учим един от друг и да градим читалища, които са живи и значими за своите общности.

"Споделям вълнението и гордостта от факта, че Националният форум на читалищата в България ще проведе едно от най-значимите събития за културната и читалищна общност в страната именно във Варна. Високо оценявам усилията на Народно читалище "Васил Левски 1945"- Варна да организира и подкрепя форум, който съчетава духа на традициите и енергията на иновациите", коментира от своя страна проф. Андрияна Андреева

Регистрацията за Националния форум на читалищата в България е отворена до 15 септември 2025 г. или до изчерпване на местата.

 

Коментари

Новини Варна
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата