Грозен скандал на мача в Самоков. От Рилски спортист се извиниха на Черно море Тича

Имената на варненци бяха заменени с "пъстърва", "костур", "кефал" и други морски обитатели

Грозен скандал на мача в Самоков. От Рилски спортист се извиниха на Черно море Тича

Снимка: НБЛ

Нечуван скандал взриви дербито от баскетболното първенство между Рилски Спортист и Черно море Тича. Преди началото на мача, спечелен от домакините с 96:84, на таблото в „Арена СамЕлион“ съставът на „моряците“ бе заменен с имената на различни видове риби!

Вместо фамилиите на състезателите на варненския тим, срещу номерата бяха изписани - "пъстърва", "костур", "кефал"  и други морски и речни обитатели. 

От Рилски спортист окачествиха това като неуместна шега, като лично президентът инж. Петър Георгиев поднесе своите извинения на варненския тим. В позицията на домакините стана ясно, че лицето е служител на домакините, който вече е санкциониран с финансова глоба и е получил предупреждение съгласно въттрешните правила.

Ето какво гласи изявлението на домакините:

"Официално извинение от БК „Рилски спортист“ и инж. Петър Георгиев, президент на клуба Баскетболен клуб

„Рилски спортист“ и лично инж. Петър Георгиев, президент на клуба, поднасят своите искрени извинения на отбора на Черно море Тича, на треньорския щаб, състезателите и привържениците им за неуместната ситуация, възникнала преди срещата между двата отбора в „Арена СамЕлион“. 

По време на представянето на съставите на таблото в залата вместо имената на гостуващия отбор бяха изписани наименования на риби – неуместна шега, която е резултат от лична инициатива на служител, отговарящ за визуализацията на мача. Тази постъпка по никакъв начин не отразява позицията и ценностите на клуба, нито отношението му към съперниците в Националната баскетболна лига. 

Ръководството на БК „Рилски спортист“ предприе незабавни дисциплинарни мерки – лицето ще бъде санкционирано с финансова глоба и ще получи официално предупреждение съгласно вътрешните правила. Клубът и неговият президент изразяват уважението си към всички отбори в лигата и подчертават, че феърплеят, спортният дух и взаимното уважение са основни принципи, които винаги ще бъдат водещи за Рилски спортист". 

На игрището мачът премина през множество обрати, като такива не липсваха и в заключителната четвърт, но краят принадлежеше на шампионите, които точно тогава взеха доста по-добрите решения и нанесоха първо поражение на състава на Черно море Тича, воден от Васил Евтимов през сезона в родния елит. Двубоят завърши 96:84

Коментари

Tyna01 ( преди 1 час )
Здравейте скъпи всички. Бих искал да благодаря на всички, които свидетелстват за истинността в социалните мрежи по отношение на кредиторите. Защото ако успях да се усмихна отново благодарение на това. Г-жа Шарлот ми даде заем от 13 000 евро. Свидетелствам също, че имах заема си от нея. Честно казано, обслужиха ме за по-малко от 72 часа. Съветвам ви само един адрес, скъпи братя и сестри, ако искате да избегнете измамите. имейл:pastermorganethaischarlotte@ gmail
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
rate down comment 0 rate up comment 0
Новини Варна
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата