15 машини са обработвали пътищата във Варна

Аспаруховият мост е бил обработен с антилед три пъти през нощта

15 машини са обработвали пътищата във Варна

Снимка: Благомир Коцев, фейсбук

Общо 15 машини са се включили в обработката на пътищата на Варна от вчера следобед до момента, съобщи за Moreto.net заместник-кметът по инфраструктура Димитър Кирчев. Десет машини са работили на терен след 14:00 ч. вчера и през нощта на 8 срещу 9 януари за обработка на пътната настилка в трите северни района на Варна – „Вл. Варненчик“, „Приморски“ и „Младост“. В район „Аспарухово“ са били ангажирани още пет машини, включително за обработка на Аспаруховия мост.

Служители на Община Варна и районните кметства са извършили обходи на пътната мрежа вчера след 20:00 ч., а повторен оглед е направен и след 03:00 ч. през нощта. Тогава е било необходимо допълнително обработване само в район „Вл. Варненчик“, посочи още зам.-кметът.

Аспаруховият мост е бил обработен с антилед три пъти през нощта, информира районният кмет. Той допълни, че при необходимост съоръжението се обработва регулярно още от 25 декември 2025 г.

Днес сутринта няма необходимост от обработка на пътната настилка. При дежурния в Община Варна няма подадени сигнали от граждани за заледявания. От „Градски транспорт“ също не са подали сигнали за заледени участъци.

Обезпечено е нормалното протичане на учебния процес в общинските училища и детски градини, информираха от дирекция "Образование и младежки дейности". Учебните заведения са снабдени с достатъчно количество гориво за отоплителния сезон. На този етап не са налице обстоятелства, които да налагат промени в графика и предприемане на допълнителни мерки във връзка с метеорологичните условия, посочват от дирекцията.

Коментари

Новини Варна
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата