646 полицаи са ангажирани с охраната на изборните секции във Варна и региона, съобщават от ОД на МВР. Изборният ден започна в спокойна обстановка.Охраната на изборните помещения през изминалата нощ протече нормално. Секционните помещения и съдържащите се в тях материали са предадени на РИК и СИК. До този момент няма данни за прояви, които биха застрашили нормалното провеждане на изборите, отчитат още от полицията.
В Областна дирекция на МВР-Варна работят денонощни телефонни линии за приемане на сигнали за нарушения на изборния процес. Гражданите могат да съобщават за забелязани от тях нарушения или евентуални престъпления, съотносими към отговорностите на МВР в изборния процес, на телефони: 052/615 166, 052/652 324 и 052/652 323. Жалби могат да бъдат изпращани и по електронен път на varna@mvr.bg.
Припомняме, че в изборното помещение не се допускат въоръжени и лица, носещи предмети, опасни за живота и здравето на хората.
Служителите на звената на дирекция „Български документи за самоличност“ в ОДМВР – Варна издават и в днешния ден удостоверения на граждани, изгубили , откраднали или повредили личните си карти, за да могат да упражнят правото си на глас в изборния ден.
Черно море