IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Крими
15:55 | 25 май 2017
Обновен: 23:09 | 29 април 2025

Задържаха мъж от Каменар за кражба

Откраднал 3 златни пръстени, обеци, карта за градски транспорт и пари от апартамент в Победа

По материала работи: Пламен Янков
Задържаха мъж от Каменар за кражба

Мярка за неотклонение “задържане под стража” наложи Районен съд  - Варна на 35-годишeн мъж от село Каменар, привлечен като обвиняем за извършена битова кражба.

 

Спрямо 35-годишния А.С. са предявени обвинения, че на 1 май т.год., от апартамент в квартал „Победа“ е отнел 3 броя златни пръстени, обеци, карта за градски транспорт и парична сума. Домовата кражба е извършена чрез счупване на ПВЦ-дограма на прозорец.

 

35-годишният мъж е осъждан за престъпления от общ характер, предимно за посегателства срещу собствеността и кражби от частни жилища, като многократно е търпял налагани му наказания „лишаване от свобода“ в условията на затвор. За него деянието се явява извършено при опасен рецидив.

 

Съдът прие, че от събраните доказателства по делото може да се направи обосновано предположение за авторство на  деянието, както и че е налице висока степен на обществена опасност обвиняемият да извърши друго престъпление.

 

3-дневен е срокът за обжалване на наложената най-тежка мярка за процесуална принуда. В случай на жалба делото е насрочено за разглеждане пред ВОС за 31 май от 13 часа.

Коментари

Новини Варна