62-годишен шофьор блъсна възрастна жена във Варна тази сутрин. Инцидентът стана към 9,15 часа на пешеходна пътека на кръстовището на бул. „Осми Приморски полк“ с ул. „Братя Миладинови“. Пострадалата е откарана в болница. Според очевидци пешеходката лежала неподвижно на платното. Движението в района е затруднено.
Пациентката - на около 60 г., е била контактна и в съзнание, когато е взета от линейка на "Бърза помощ", съобщи директорът на ЦСМП - Варна, д-р Мая Рашева. Откарана е в Спешния център на МБАЛ "Света Анна".
От болницата съобщиха, че пострадалата е с черепно-мозъчна травма и фрактура на рамо и ключица. След като бъде стабилизирана, ще бъде пренасочена към клиниката по неврохирургия. Засега лекарите се въздържат от повече прогнози за състоянието й.
Снимки ПЛАМЕН ГУТИНОВ
Коментари