19-годишен младеж от ромския квартал в Кюстендил се издирва по подозрение, че е извършител на убийството, станало тази сутрин в центъра на града. Той е с три криминални прояви. Това съобщи директорът на ОД МВР Елиан Стамболийски.
Други 8 души, участвали в мелето, са задържани. Шефът на полицията и окръжният прокурор Маргарита Стефанова са категорични, че скандалът е битов, а не на етническа основа. Възникнал е в резултат на употреба на алкохол.
В масовия бой са участвали жители на Кюстендил, квартал „Изток” и село Слокощица.
"Човекът, причинил смъртта на 35-годишния мъж, е установен от свидетелски показания и от видеозаписи, предстои задържането му”, каза Елиан Стамболийски, цитиран от "Фокус".
"Издирваният е от ромски произход, криминално проявен, има три криминални прояви и две от тях са за нанасяне на телесни повреди", добави той.
По думите му издирваният е на възраст 19 години.
"Не говорим за напрежение между етносите, случаят е битов и е заради голямо количество поет алкохол”, каза Елиан Стамболийски.
По случая е иззет един газов пистолет, но той не е бил използван по време на побоя. Предстои да се установи дали починалото лице е участник в боя, или е бил случайно на мястото на инцидента.
Свалят се записи от всички камери наоколо. Сред задържаните има и криминално проявени. Иззет е един газов пистолет, който обаче не е ползван.
Нощният клуб "Иридиум" ще бъде щателно проверен от всички институции дали има някакви нарушения в работата му.
Шестима души са пострадали при масовото сбиване пред заведение в Кюстендил. Това съобщи на брифинг Камелия Стефанова, ръководител на Окръжна прокуратура – Кюстендил.
"Работи се изключително интензивно. Причина за възникване на конфликта е употребата на алкохол от един от участниците в сбиването. Не може да говорим за възникнало напрежение в резултат на етнически въпроси”, каза Камелия Стефанова.
Започнато е досъдебно производство за престъпление по член 116, ал. 1, т. 4 от Наказателния кодекс.
По думите ѝ в момента се изясняват всички участници, като се работи интензивно. Задържани са осем лица. Работи се в екип – наблюдаващ прокурор и разследващи полицаи, със съдействието на служители на Областна дирекция на МВР – Кюстендил.
Сред лицата има криминално проявени. Убитият няма криминални регистрации.
Четете още: След сбиването: Полицията на крак в Кюстендил

"Господ е българин": Изложба ни връща към незабравимата победа на "Парк де Пренс"
Как живеят настанените във временни центрове хора (ВИДЕО)
Централна прогноза
Луната се променя в реално време пред очите ни
Китай официално стартира програма за космически туризъм
Траекторията на междузвездната комета 3I/ATLAS е определена с рекордна точност
Не пропускайте да видите Леонидите тази вечер
Ламин Ямал и Реал са най-обижданите в Испания
Бензема качи на пиедестал Мбапе в Реал Мадрид
Изчислено! Левски става шампион – тежки съперници чакат „сините“ на старта на ШЛ
Левски се похвали с рекордни продажби
5 лесни трика при висока кръвна захар
„Един наивник на средна възраст“ по Bulgaria ON AIR ще зарадва любителите на шпионски трилъри
Задължителни ястия за 21 ноември – Ден на семейството
Когато щастието се измерва в покупки – пазаруването като бягство от реалността
Настинката и замърсяването на въздуха – каква е връзката?
Тампони или превръзки – кое да изберем?
Има ли роля антимюлеровият хормон при жени, които не преминават асистирана репродукция?
Първо огнище на вируса Марбург в Етиопия – СЗО и Африканските здравни служби засилват контрола
Нов закон въвежда общ електронен билет у нас за автобус, влак, самолет и кораб
"Господ е българин": Изложба ни връща към незабравимата победа на "Парк де Пренс"
НСНИ: Ще работим за обединение около специален закон за брокерите на имоти
Китайски SUV спечели 4 от най-престижните награди за дизайн
Крал Чарлз навърши 77 години в исторически замък и получи сладка изненада
Коментари