Спипаха влюбена двойка докато си полива канабиса

В старозагорска нива двамата засадили 33 стръка марихуана

Спипаха влюбена двойка докато си полива канабиса

Двама жители на Стара Загора са задържани при полицейска акция по повод на сигнал за отглеждане на канабисова нива.

 

29-годишният Живко Д. и 28-годишната му приятелка Ана Ч. били закопчани от униформените в гориста местност между село Калояновец и трасето на автомагистрала "Тракия".

 

Там те поставили в напоителен канал малка ел.помпа и опънали маркуч, за да напояват засадените в 33 стръка канабис от специално култивиран холандски сорт, съобщиха от МВР.

 

При извършения обиск в дрехите на младия мъж е намерено и иззето топче суха зелена тревиста маса, около 0,6 гр, за която след извършена експертиза е установено, че представлява наркотично вещество – марихуана.

 

Установено е също, че Живко управлява личния си автомобил "Форд", след употреба на дрога – амфетамин, а книжката му е отнета за аналогично престъпление.

 

Влюбената двойка били задържана първоначално за 24 часа, а в последствие мъжът е оставен в ареста за още 72 часа. Образувано е бързо производство.

 

dnes.bg

 

Четете още Разкриха "конопен фермер", уж работил по европроект

Коментари

Крими
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата