IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Крими
17:05 | 29 октомври 2016
Обновен: 15:13 | 10 май 2025

Задържаха 55 740 къса нелегални цигари при полицейска акция в Кричим и Пловдив

По материала работи: Слав Велев
Задържаха 55 740 къса нелегални цигари при полицейска акция в Кричим и Пловдив

55 740 къса нелегални цигари са задържани в петък в Кричим и Пловдив при полицейска операция за ограничаване на разпространението на акцизни стоки без бандерол.

 

Служителите на РУ на МВР-Стамболийски извършили проверка на търговски обект в Кричим, стопанисван от 54-годишен местен жител. При последвалото претърсване от магазина и прилежаща постройка са иззети общо 24 540 къса нелегални цигари от различни марки.

 

Срещу мъжа е образувано бързо производство по чл.234, ал.1 от Наказателния кодекс. Същия ден полицаи от Шесто РУ на МВР-Пловдив установили, че 18-годишен младеж съхранява в дома си на ул. „Възход“ 31 200 цигари без български бандерол. Младият пловдивчанин е задържан за 24 часа.

 

За 24 часа в следствения арест с полицейска заповед е задържан и 19-годишният В.С. от село Марково, който около 16 часа в петък е бил спипан от служители на Трето РУ на МВР-Пловдив в района на парк „Отдих и култура“ да пуши саморъчно направена цигара с марихуана.

 

 

Четете още: Осем и половина години затвор за внос на 16 кг хероин

Коментари

Новини Варна