IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Избрано
08:27 | 27 февруари 2019
Обновен: 05:00 | 5 юни 2025

Отбелязваме Деня за борба с тормоза в училище

България го отбелязва от 2012 г.

По материала работи: Пламен Янков
Отбелязваме Деня за борба с тормоза в училище

Всяка година последната сряда на февруари е известна като Ден за борба с тормоза в училище. Познат е също и като "Ден на розовата фланелка". На този ден участниците носят розово, за да символизират своята позиция, пише dnes.bg.

 

Всичко започва през 2007 г. като протест срещу инцидент, свързан с тормоз в едно училище в Канада. През 2008 г. премиерът на Британска Колумбия обявява този ден от февруари за ден срещу тормоза в училище. 

 

Всяка следваща  година все повече ученици го честват, идвайки в училище с розови тениски и дрехи, на които пише "Тормозът спира тук" и "Ден на розовата фланелка". 

 

Скоро инициативата се подема и от хиляди училища по целия свят. За първи път в България се отбелязва през 2012г.

Коментари

Новини Варна