IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Избрано
11:56 | 3 май 2020
Обновен: 17:38 | 6 май 2025

Премахват КПП-тата след Гергьовден и отварят заведенията на открито

Шофьорските курсове се възобновяват от понеделник

По материала работи: Борис Проданов
Премахват КПП-тата след Гергьовден и отварят заведенията на открито

Правителството и Националният оперативен щаб са взели решение за разхлабване на някои от мерките срещу разпространението на коронавируса. Това обяви премиерът Бойко Борисов на брифинг в Министерския съвет.

 

От понеделник ще се разреши практикуването на инвидуални спортове на открито, но не и провеждането на състезания.

 

При спазване на всички противоепидемиологични мерки работата си ще могат да възобновят и автоинструкторите. Теоретичната подготовка ще трябва да се провежда онлайн.

 

"Тенис на корт и тичането в парка може да повиши имунитета на хората. Лично проф. Кантарджиев държи да разрешим отварянето и на плувните басейни като се спазват изискванията за дезинфекция в съблекалните", каза Борисов.

 

Разрешава се и отварянето на откритите части на заведенията, съобщи още премиерът.

 

„Абсолютно единомислие на щаба има за КПП-тата. Категорично като един считаме, че те изиграха важна роля. Имаме определени места, където заграждаме улица, град, махала и по този начин ще продължим. Считам, че следобед на Гергьовден можем да махнем пропускателните пунктове”, заяви премиерът. 

 

"По отношение на възобновяването на работата на яслите и детските градини е моето мнение е, че няма достатъчно данни по света как това би се отразило на епидемиологичната ситуация. Трябва да се отнесем отговорно към тази мярка и да анализираме страните, в които тя вече се прилага", каза председателят на Националния оперативен щаб ген.-майор Венцислав Мутафчийски. Премиерът уточни, че първо около седмица здравните власти ще следят дали след разхлабването на мерките заболеваемостта се покачва и едва тогава ще решат дали да отворят яслите и детските градини.

 

 

Коментари

Новини Варна