IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Избрано
13:15 | 5 май 2015
Обновен: 18:44 | 6 май 2025

Дворецът е готов за Световната купа (СНИМКИ)

1000 състезатели ще се включат в международния турнир по спортна гимнастика и акробатика

По материала работи: Златина Добрева
Дворецът е готов за Световната купа (СНИМКИ)

На пресконференция пред варненски журналисти най-успелият български гимнастик Йордан Йовчев (на снимката вляво) не скри вълнението си, че градът ни вече е готов да приеме Световната купа по спортна гимнастика и акробатика. Турнирът ще се проведе в Двореца на културата и спорта от 6 до 9 май. „Емоциите ескалираха, но вече всичко е наред - сподели Йовчев. – Очакваме повече от 1000 състезатели от 37 страни. Смятам, че сме готови на 99% и ще покажем на всички, че можем да се справим в екстремни ситуации. Изключително съм благодарен на кмета на Варна, екипа на Двореца, както и на всички, които допринесоха зала”Конгресна” да бъде готова за състезанието”.

Според изпълнителният директор на ДКС Минко Христов чудото е станало. „Стресът и цената бяха твърде високи, но всичко това си струваше, коментира Христов. Посрещаме вече всички екипи, а и тренировъчните зали функционират с пълна сила. Благодаря много на федерациите по спортна гимнаскика и акробатика, че ни повярваха.”

България ще гони поне 2 класирания на финали в турнира по спортна гимнаскика. Президентът на БФ по спортна гимнастика Красимир Дунев очаква Александър Батинков да успее да влезе сред най-добрите 8 състезателя на земя. „Очаквам много голяма конкуренция – заяви Дунев. – Едни от най-силните състезатели са потвърдили участие в турнира. Възлагахме и големи надежди на варненския гимнастик Христос Маринов, но той няма да вземе участие, заради разкъсване на бицепса”.

Утре от 13 ч. в ДКС е официалното откриване на Световната купа, като на нея се очаква да присъстват министър председателя Бойко Борисов, министъра на младежта и спорта Красен Кралев, кмета на Варна Иван Портних и много официални гости.

Снимки Пламен Гутинов

Коментари

Новини Варна