Избрано
17:04 | 1 юни 2014
Обновен: 18:56 | 23 април 2024

Общината награди призьори по плуване и бийчволей

Общо 215 ученици от 20 училища взеха участие в традиционния “ Общински ученически турнир по плуване“, по повод деня на детето 1 юни организиран от дирекция ОМДС при община Варна. Официални гости при откриването на състезанието бяха Кристиана Генчева – началник отдел „Спорт“, която поздрави участниците и гостите, Данчо Илиев – експерт отдел „Спорт“ при община Варна, Цецко Цеков – председател на Областното сдружение за ученически спорт и туризъм, Вили Цеков – главен съдия на турнира. По правилата на наредбата на турнира децата бяха разделени на три възрастови групи 5-6, 7- 8 и 9-11 клас. След оспорваните серии в индивидуалните дисциплините и изплуването на щафетите, под доминацията на гимназистите от Първа езикова, комплексното класиране по възрастови групи придоби следния вид:
ГПЧЕ „Йоан Екзарх“
В ученическия турнир по плажен волейбол за юноши и девойки 8 - 10 клас, участие взеха 19 отбора от 12 училища. Състезанието се проведе по схема с двойна елиминация, като до финалната среща при девойките достигнаха момичетата на Първа езикова гимназия и ПГТ „Проф. А. Златаров“. Във финалния двубой по-добри се оказаха ученичките от езиковата гимназия, които надделяха с 2 на 0 гейма. В спора за третото място спечи отбора на III ПМГ „Акад. М. Попов“.
При юношите срещите бяха много оспорвани, като в спиращ дъха финален мач първото място и златните медал, в контра гейма с 15 на 13, спечелиха учениците ПГТ „Проф. А. Златаров“, среброто остана за представителите на ГПЧЕ „Йоан Екзарх“, а бронза спечелиха юношите на IV ЕГ „Ф. Ж. Кюри".