Земетресение с магнитуд 6,8 бала разлюля северното крайбрежие на Япония в близост до пострадалата при земетресение и цунами през 2011 г. АЕЦ "Фукушима", предадоха световните агенции.
Епицентърът на труса е бил в Тихия океан на дълбочина 10 км на изток от бреговете на префектура Фукушима, североизточно от Токио.
Малки приливни вълни цунами с височина 20 см бяха регистрирани в Ишиномаки в префектура Мияги и други места в Североизточна Япония след труса. Няма данни за сериозни материални щети.
Преди това местните властите препоръчаха на 12 000 жители да се евакуират заради опасността от истинско цунами, което можело да надхвърли един метър. Евакуиран обаче бе персоналът на авариралата ядрена централа "Фукушима-1".
По-късно властите отмениха предупреждението за цунами. Няма данни за сериозни материални щети.
На 11 март 2011 г. разрушително земетресение и последвалото го цунами станаха причина за тежката авария в района на АЕЦ „Фукушима 1".
6,8 по Рихтер люля Япония
6,8 по Рихтер люля Япония
12.07.2014 | 07:02 ч. Обновена: 04.06.2025 | 10:02 ч.
0

Новини
-
Шок за Гришо на "Уимбълдън"! Поведе с 2:0 на Синер, но се контузи
-
Температурите падат с над 10 градуса до дни
-
59-годишна варненка е пострадала при падане под връх Вихрен
-
Обявиха осем предложения за званието "Почетен гражданин на Варна" за 2025 г.
-
Гърция въведе задължителни почивки от работа заради горещата вълна
-
От 8 юли възстановяват маршрутите на автобуси №23 и №30 през ул. „Прилеп“
Избрано
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари