Седмица на аржентинската култура да се организира във Варна – за това се договориха на среща Н.Пр. Гийермо Асрак, извънреден и пълномощен посланик на Аржентина у нас и кметът на града Иван Портних.
„Задълбочаването на културния обмен е основен приоритет в двустранните отношения между Варна и посолството на Аржентина у нас. Именно поради това стигнахме до консенсус за провеждането на седмица на Аржентина във Варна, съпътствана от редица събития, които да представят културата на южноамериканската република. Радвам се, че посещението на г-н Асрак съвпада с провеждането на Алея на книгата във Варна, където ще бъдат представени редица издания от аржентински автори“, каза кметът на града Иван Портних.
По време на срещата стана ясно, че България е на трето място по брой преведени аржентински автори, като дейността се финансира от специалната програма на аржентинското правителство за популяризиране на местната литература.
„Днес е четвъртата моя визита във Варна, като това ми помага да направя добра преценка за развитието на културната и младежка дейност. Надявам се, че това ще бъде добра предпоставка за развитие на нашите двустранни отношения в областта на културата. Пример за развитието на добрите двустранни отношения в областта на културата е и това, че Максимилиано Гера – един от най-добрите аржентински балетисти, беше част от журито в юбилейното издание на Международен балетен конкурс – Варна 2014", сподели Н.Пр. Гийермо Асрак.
Аржентина ще има своя седмица във Варна
Аржентина ще има своя седмица във Варна
31.07.2014 | 10:16 ч. Обновена: 05.06.2025 | 16:32 ч.
0

Аржентина ще има своя седмица във Варна
Новини
-
Изненада! Появи се нов странен знак на пътя
-
Студенти от МУ-Варна с безплатно обучение и стаж в болницата във Велико Търново
-
Вижте шестте най-често срещани алергии
-
Прокурор от Германия сподели практиките на тяхната съдебната система в Административен съд - Варна
-
Избират представителка на Варна за конкурса „Мис България“
-
Спипаха млада варненка с марихуана
-
Пламен Андреев: Стадион „Арена Варна“ ще бъде най-модерното спортно съоръжение в България
-
Ген. Атанасов: ГЕРБ да каже какво се случва в община Варна!
-
Не един, а два били избягалите леопарди?
-
Хороскоп за 8 юли 2025
-
Хороскоп за 9 юли 2025
-
Млада варненка влиза в затвора за катастрофата със загинал полицай на мотор и тежко раненото му дете
Избрано
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари