IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Избрано
15:02 | 14 май 2016
Обновен: 08:07 | 25 май 2025

Започна първото ДП по баскетбол в колички

Министър Кралев даде началото на първата среща

По материала работи: Пламен Янков
Започна първото ДП по баскетбол в колички

Днес в зала „Христо Борисов“ във Варна започна първото Държавно първенство по баскетбол в колички. Началото на първия двубой от първия кръг на първенството между отборите на БК „Варна 2010“ и БК „София-Балкан“ бе дадено от министъра на Младежта и спорта Красен Кралев, който в обръщението си изрази надежда отборите в шампионата да нарастват с изминаване на времето.


„Удоволствие за всички нас би било, ако следващата година имаме вече 4-5 отбора в шампионата. Има хора във всички по-големи градове, които биха се включили. Бюджет ще подсигурим и за колички и за първенството. По-важното е повече кметове да последват примера на господин Иван Портних и повече хора да чуят, че има такава възможност и да се престрашат и да започнат да се занимават с този спорт“, каза министър Кралев.


В днешната програма на надпреварта е заложен още един мач. Това е сблъсъкът между тимовете на БК „София-Балкан“ и БК „Джавелин“ (Бургас). Утре от 13.30 часа пък е срещата между бургаският тим и БК „Варна 2010“.

 

Коментари

Новини Варна