Купиха първия запис на Елвис за $300 000

Купиха първия запис на Елвис за $300 000

Ацетатна грамофонна плоча с първия музикален запис на Краля на рокендрола Елвис Пресли - баладата My Happiness, беше продадена на търг за 300 000 щатски долара.
Купувачът е пожелал да остане анонимен, съобщиха Асошиейтед прес и БТА. Той е наддавал по интернет в търга на "Грейсланд окшънс" в деня на 80-годишнината от рождението на Елвис Пресли. Началната цена е била 50 000 долара. Продажната цена включва и премията от 25 процента за тръжната къща.
Записът е направен през юни 1953 г. Тогава 18-годишният Елвис се появил в звукозаписното студио "Сън" в Мемфис, щата Тенеси. Той платил 4 долара и записал на плоча две песни - My Happiness и That's When Tour Hеartaches Begin. Счита се, че юношата е искал да подари сингъла на своята майка. Но у дома те нямали грамофон и Пресли отишъл да чуе плочата у своя приятел Ед Лийк. Тя там си и останала, а майка му така и не си получила подаръка.
На търг я предложиха наследниците на Лийк.
На търга за 80-годишнината на Елвис Пресли беше продадено и копие от първия му хит That's All Right за 26 000 долара, съобщи ДПА. Перце за китара на Краля на рока бе продадено за 2500 долара, а златен пръстен с неговите инициали и диамантен ключ сол, който подарил на Сами Дейвис младши, бе продаден за 26 000 долара.
Почти четири десетилетия след смъртта си Елвис остава един от изпълнителите с най-големи продажби на всички времена. От албумите му са продадени 134,5 милиона. Преди него са само "Бийтълс" със 178 милиона продадени албума.

Новини

Коментари

Лайфстайл
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата