Снимка: БГНЕС/ЕРА
Във връзка с кампанията на Министерството на външните работи на Република България под надслов „Не ти трябва Оскар, за да получиш виза за САЩ”, продуцирана от „Междинна Станция” и с участието на Мария Бакалова, тя и екипът направиха някои уточнения по публично представената информация.
В предишни свои изказвания Мария Бакалова е заявявала, че работата на актьора е да пресъздаде дадена роля с професионализъм и отдаденост към актьорската задача. За нея професионализмът в изкуството означава да приема признанията и критиките за работата си с еднакво внимание и ангажираност, но и да реагира в случаите, когато те се разпростират отвъд измеренията на нейния професионален ангажимент.
В тази връзка, Мария вярва, че актьорите не следва да изразяват политически пристрастия публично и за това не го е правила никога от първо лице и в лично качество. Също така е изразявала убеждението си, че всяка публична личност трябва да има отговорност към обществото и ако се появи възможност да помага на своята родина или сънародниците си, трябва да го прави.
Това е и причината тя да приеме поканата, получена през септември 2024 г., за участие в проект на Министерството на външните работи, целящ да повиши информираността на българските граждани за процедурата за кандидатстване за виза и да направи информацията за тези процедури по-широко и леснодостъпна за хората.
Кампанията бе заснета през октомври 2024 г. – преди изборите в България и САЩ, а през декември 2024 г. стартира, след съгласуване между администрациите от българска и американска страна.
В рамките на около 40 дни, от старта през декември до финала през февруари, кампанията и нейните послания се комуникират активно чрез гласа и образа на Мария Бакалова по телевизия, радио, интернет и печат. За този период Мария не е участвала в срещи с представители на САЩ, а кампанията не е имала каквато и да е комуникация извън границите на страната. Ангажиментът ѝ никога не е предвиждал дейности на международно и дипломатическо ниво.
По всеобщо професионално мнение проектът бе реализиран с високо качество и съобразен с международните стандарти, като се превърна в положителен пример за ефективна колаборация между държавата и частния сектор у нас.
В средата на януари 2025 г. екипът на Мария Бакалова получи молба от българска страна за заснемане на допълнителни материали. Снимките бяха насрочени в единствения свободен прозорец от нейния график при завръщането ѝ в Европа за Седмицата на модата в Париж. В деня на снимките, новият министър на външните работи, Георг Георгиев, пожела да се срещне с Мария Бакалова, за да изрази лично своята благодарност за работата ѝ по кампанията до момента и на тази среща тя препотвърди желанието си да продължи да помага за следващи инициативи, стига да може да бъде полезна. След кратък неофициален разговор и обща снимка, Мария се отправи към следващите си ангажименти, свързани с предстоящите премиери на филмите “O Horizon” на фестивала в Санта Барбара и “Триумф”, чиято премиера ще бъде на 21 март в България.
Мария Бакалова и нейният екип биха искали още веднъж да изразят своята признателност към всички, които работиха по тази кампания – на Иван Христов и Андрей Арнаудов за поканата, на екипа на “Междинна Станция” за професионализма, на министерския екип от служебния кабинет на г-н Димитър Главчев за усилията в последните месеци, на настоящия екип на Министерството на външните работи и на министър Георг Георгиев за конструктивния диалог.
И за финал напомнят, че процесът за получаване на виза за САЩ изисква искреност в намеренията, прозрачност и спокойствие, както би трябвало да е и във всички отношения между хората.

Какво се случва с тялото ни, когато пропускаме закуската
Мощно земетресение взе жертви в Афганистан
„Космически океан“ край черна дупка: Откриха най-големия воден резервоар във Вселената
Магнитни бури през ноември 2025 г.: Кои са най-опасните дати
2024 г. вероятно е била най-горещата в последните 125 хил. години
Пробив в създаването на диаманти с помощта на електрони
Никнат като гъби! Появи се нов любопитен вариант за наследник на Мота в Лудогорец
Еуфория! Огромна радост в ЦСКА преди Вечното дерби с Левски
В Левски са на тръни преди Вечното дерби с ЦСКА
Левски лети като балистична ракета, а Лудогорец рие дъното като мощен багер
Нумерологична прогноза за 3 ноември
Дневен хороскоп за 3 ноември, понеделник
Седмичен хороскоп за 3 – 9 ноември
Седмична нумерологична прогноза за 3 – 9 ноември
Стенокардията е израз на стеснение на коронарните съдове на сърцето
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
От Евровизия до олимпийски игри - Русия връща съветската традиция за паралелен свят
България на световната карта на медицинските иновации
Заради затвора: Бекер се разминал със Синер
Необичайни светофари объркват шофьорите в големи градове
13 съвета, които ще ви помогнат да оцелеете във връзка от разстояние
Вълшебен ХЕЛОУИН за 3 зодии!
Коментари