Защо плачем, когато ни боли?

Организмът използва топлината, за да забави растежа на чуждите организми

Защо плачем, когато ни боли?

Организмът има своя начин да реагира на различните процеси в него. Защо плачем или защо треперим, когато – все любопитни въпроси,на които предлагаме отговор.Треперенето обикновено се свързва с усещането за хлад, но за този процес има и друга причина – той е част от отговора на имунната система в борбата с инфекциите. Нормалната телесна температура е 37 градуса по Целзий, която е определена в хипокампуса в мозъка. При разболяване отново тази област в мозъка установява имунния отговор към микробите, което води до повишаване на телесната температура и треперене. Данните на проучвания установяват, че микробите сами по себе си не повишават телесната температура. Вероятно организмът използва топлината, за да забави растежа на чуждите организми. Според друга теория имунната система просто работи по-ефективно при по-висока температура.

 

Защо плачем, когато изпитваме болка?

 

Сълзите в отговор на негативни емоции или болка, се дължат на връзката между слъзните канали и областта в мозъка, свързана с емоциите. Образно казано, мозъкът програмира тези емоционални сълзи като начин да се освободи от стресовите хормони, които се натрупват, когато усещаме болка. Благодарение на плачът, балансът се възстановява. Сълзите съдържат и ендорфини - естествените болкоуспокоителни на организма.

 

Това състояние най-често е причинено от продължително седене в неудобна позиция. Общоприетото мнение, според което причината се дължи на нарушено кръвообращение, е мит. Истината е, че състоянието се следствие на притискане на нерв. Учестеното дишане също може да доведе до изтръпване в ръцете и краката. В този случай то се дължи на промяна на газовете в кръвта, което влияе на нивата на калций, необходим на нервите.

Коментари

Лайфстайл
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата