IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Лайфстайл
10:40 | 4 март 2017
Обновен: 22:09 | 14 май 2025

След обвинения за лошо отношение към модели: Баленсиага уволни кастинг агенти

По материала работи: Слав Велев
След обвинения за лошо отношение към модели: Баленсиага уволни кастинг агенти


Кастинг агентите на френската модна къща "Баленсиага" отрекоха да са тормозили моделите си по време на Парижката седмица на модата.
Обвиненията срещу тях бяха отправени този вторник от колегата им Джеймс Скъли, който заяви, че миналата неделя Мейда Грегори Бойна и Рами Фернандес са оставили 150 манекенки да чакат в продължение на три часа, докато двамата са си похапвали.

 
Нещо повече - всичките момичета са били оставени да чакат реда си, събрани на стълбище без никакво осветление и са били заплашени, че ако решат да си тръгнат, "Баленсиага" няма да поиска никога услугите им.
В отговор, самата модна къща се извини на всички модели и техните агенции и уволни Бойна и Фернандес. Според Бойна обаче, обвиненията са били абсолютно безпочвени и отрече да е отправяла заплахи към моделите или да ги е карала да стоят в пространство без светлина. В интервю за влиятелния моден сайт "Бизнес ъф фешън" тя твърди, че на участвалите в кастинга са били осигурени "най-добрите" възможни условия. 

 


"Баленсиага" не е единственият моден гигант, който отнесе удар от Скъли. В оригиналната си публикация в "Инстаграм" той обвини и "Ланвин" за проява на очевадна расова дискриминация. Според информацията, с която той се е сдобил от няколко модни агенти, дизайнерите от "Ланвин" са поискали да не им се изпращат цветнокожи момичета на кастингите. Въпреки че от модния бранд отрекоха подобни твърдения. В ревюто им в сряда бяха включени само 2 модела, които не са с бял цвят на кожата. Една от тях бе пуерториканката супермодел Джоан Смолс.

 

dariknews.bg

 

Четете още:   След смразяващата фотосесия в Дубай: Съд грози руския модел Вики Одинцова

 

Коментари

Richardnes ( преди 2 години )
ChatCrypto создает высокопроизводительного ИИ-бота, который является CHATGPT of CRYPTO. Мы запускаем первый в мире дефляционный токен искусственного интеллекта (CHATCRYPTOTOKEN), который будет использоваться в качестве платежного шлюза для лицензирования. За регистрацию вы получите бесплатно 1600 токенов chatcrypto(CCAIT) Ссылка на сайт https://***/41Fp0jc и с каждым рефералом, которого вы направите в Chatcrypto, вы получите дополнительные 1600 токенов бесплатно. q1w2e12z
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
rate down comment 0 rate up comment 0
MiguelMoots ( преди 2 години )
Автомобиль является одним из самых популярных видов транспорта. Это обусловлено комфортом, надежностью и вместительностью. Наш автомобильный форум, предлагает огромное разнообразие тем для общения. Тут можно найти подробную информацию по ремонту и эксплуатации большинства популярных автомобилей. Музыкальный раздел Зоо-форум Компь
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
rate down comment 0 rate up comment 0
Новини Варна