Жителите на аксаковските села Генерал Кантарджиево и Климентово се събраха на импровизиран протест пред сградата на областната администрация във Варна. Предвождани от магаре и известния зевзек Росен Марков, те поискаха от губернатора Иван Великов да реши проблема им с нередовния транспорт между селата и морската столица. Фирмата, обслужваща линия №33, е променила неочаквано графика на автобуса, жалваха се те. До този момент те са разчитали на обществен превоз до Варна и обратно два пъти дневно – сутрин и вечер. В продължение на две седмици хората напразно чакали по спирките, но рейсът така и не идвал, коментираха потърпевши. След поредица от жалби и сигнали до различни институции от транспортната фирма обяснили, че линията е изключително икономически неизгодна за тях. Въпреки това частното дружество възстановило рейса между двете села и Варна, но само с курсове в понеделник и петък.
След кратка беседа с областния по темата жителите на Генерал Кантарджиево и Климентово си тръгнаха разочаровани и без реален резултат. Иван Великов обясни, че няма правомощията да реши проблема. Губернаторът посочи, че въпросът е в юрисдикцията на община Аксаково, към която принадлежат двете села. С решение на Общинския съвет администрацията на близкия до Варна град може да отпусне дотация за обслужването на редовната автобусна линия №33.
Самите жители заявиха готовност да си купят и месечни карти, ако рейсът продължи да се движи всекидневно. Хората от двете села се надяват дори да бъде разкрита и обедна линия.
Слав Велев
Жители на две аксаковски села си искат автобуса от областния
Жители на две аксаковски села си искат автобуса от областния
03.04.2014 | 13:05 ч. Обновена: 13.06.2025 | 20:01 ч.
0

Жители на две аксаковски села си искат автобуса от областния
Новини
-
Цветът на колата повишава температурата на въздуха навън
-
За празника: Глобите за превишена средна скорост започват да валят в 12 ч. на 6 септември
-
Отвориха държавния резерв на вода за Плевен и Стражица
-
БФС с последни указания за феновете за мача с Испания
-
Ремонтираха асансьора на пасарелката в "Аспарухово"
-
„Глобален компас“ събра във Варна морски експерти от страната и чужбина
-
„Пробация“ и обществено порицание за ученик, стрелял с въздушен пистолет по градски автобуси във Варна
-
Виц на деня - 2 септември
-
Хороскоп за 3 септември 2025
-
Разкриха мистерията с потеглянето на злополучния трамвай на бул. „Ситняково“
-
Хороскоп за 4 септември 2025
-
Протест в подкрепа на арестувания кмет се провежда във Варна
Общество
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари