IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Общество
12:47 | 4 декември 2018
Обновен: 10:54 | 15 май 2025

Във Варна децата от „Жирафче“ правят хранилки за врабчета (СНИМКИ)

Инициативата е част от възпитанието им в любов към природата

По материала работи: Пламен Янков
Във Варна децата от „Жирафче“ правят хранилки за врабчета (СНИМКИ)

Малчуганите от филиал „Жирафче“ на ДГ „Д-р Петър Берон“ във Варна правят хранилки за врабчета. Това е част от възпитанието им в любов към природата.

 

 

Инициативата се подкрепя от родителите, които са наши активни партньори, сподели Галина Керчева, старши учител в детската градина. Хубавото е, че всичко се прави под формата на игра и повишаването на екологичната култура на децата става по естествен път. Така те по-лесно научават защо птиците, които не отлитат на юг, се нуждаят от помощ, защо дръвчетата се окопават, защо клончето е счупено и т.н., добави тя. Облагодетелствани сме и от факта, че филиалът разполага с чудесен двор с дръвчета и всичко се прави сред природата, каза още Керчева.

 

 

В групата, включена в инициативата, участват 21 деца на 3-годишна възраст. И бегъл поглед показва, че съдбата на врабчетата през зимата и по-точно тяхното изхранване никак не им е безразлична.  

 

СТАВРИ СТЕФАНОВ 

Снимки ПЛАМЕН ГУТИНОВ

 

Коментари

Новини Варна