Бизнесът се срещна със студенти от Икономическия университет във Варна. Над 60 работодатели и представители на различни браншови организации участват в десетото издание на кариерния форум. „Кариери 2019-а“, което се организира от екипа на сектор „Алумни и кариери“, Студентския съвет и мрежата за сътрудничество на ИУ – Варна, с бизнеса.
Висшето училище вече десет години работи за кариерното развитие на младите хора и изграждането на устойчиви взаимоотношения с бизнеса. Форум „Кариери“ събира на едно място фирми от различни браншове, за да предложат на студентите възможности за стаж или работа, а на работодателите – високо подготвени млади специалисти в различни области.
„Средно на една фирма се падат поне по петима, които биват интервюирани и наети. Имаме много примери от м.г.“, каза Ивелина Тодорова - сертифициран кариерен консултант в ИУ – Варна.
Именно на Студентската улица в университета започва кариерата на Айхан Юнал, представител на фирма. Той е трети курс, специалност „Бизнес икономика". „За мен чувството е уникално, понеже миналата година бях пред щанда и си търсех работа, с която да градя кариера в България, а сега съм зад щанда и търся нови мотивирани хора, сред които аз бях преди една година“, сподели той.
В университета има създадена иновативна партньорска мрежа UEBN, в която към момента са регистрирани над 3700 студенти, близо 5800 алумни и над 1000 работодатели.
„В тази платформа се отчитат задължителните за студентите ни стажове в трети курс, като през нея фирмите имат възможност да наемат студенти и завършили за работа и стаж, директно свързвайки се с отсрещната страна“, каза доц. д-р Мария Станимирова, ръководител на платформата.
Божидар Панайотов е студент четвърти курс. Търси работа във фирма, в която може да се развива.
„Мнозина държат най-много на заплатите. За мен е важно компанията да ми донесе нужното поле за развитие, да надградя уменията и по този начин да помогна и на самата фирма работодател“, смята той.
Акцентът на форума тази година е активната предварителна подготовка на студентите за успешно представяне на знанията и уменията им пред работодателите. За целта са организирани интерактивни обучения с едни от най-добрите представители от практиката. Форумът продължава и в следващите дни.
РАДОСЛАВА ХРИСТОВА

Рецепта за крем карамел с тиква по японски
Три зодии започват нов етап на успех след 8 ноември
Късмет и любов за три китайски зодии от 10 до 16 ноември
"Блуждаеща планета" поглъща околната материя рекордно бързо
Канадски учен твърди: Извънземни се крият на Луната и шпионират Земята
Учени откриха „блуждаеща“ планета, която поглъща 6 млрд. тона вещества в секунда
Може ли човек да оцелее в черна дупка
Астронавтите масово страдат от космическа болест – какво представлява тя
Олимпиакос надви Партизан в края, Реал взе Ел Класико с тройки
Сабаленка и Рибакина ще спорят за титлата във Финалния турнир в Рияд
Орела за грешника за Добруджа: Тази глупост граничи с не знам каква простотия!
Рибакина е на финал на Мастърса при жените
Дневен хороскоп за 8 ноември, събота
Пало санто – срещу негативна енергия и за уют в дома
Уран преминава в Телец на 8 ноември – старото отпада от живота ни
Фрути акценти в маникюра – модерни за всеки сезон (+снимки)
Епидемия от самота и отсъствие на принадлежност мъчи съвременния човек
Приемът на мелатонин се свърза с повишен риск от сърдечна недостатъчност
Доц. д-р Красимира Христова с международно признание на световния форум по хипертония в Китай
Мобилни екипи на Националния център за психосоматика осигуряват психологична грижа за пациенти с тежки заболявания в София
САЩ няма да участват в срещата на Г-20 в Южна Африка заради "избиваните африканери"
Рецепта за крем карамел с тиква по японски
"Президентът на мира" е истинска благословия за акциите в отбраната
Новото BMW i4 M60 е с половин секунда по-бързо от M3
8 храни, които да ядете на закуска за по-дълъг живот
Венера в Скорпион - какво очаква зодиите?
Коментари