Отлага се ремонтът на Аспарухов мост

Отлага се ремонтът на Аспарухов мост

"Ремонтът на Аспарухов мост се отлага за есента", съобщи кметът на Варна Иван Портних. Строителните дейности по част от съоръжението бяха планирани да започнат през месец май. Те бяха анонсирани от зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков при визитата му в морската столица преди няколко седмици, пише dariknews.bg.

 

„Преценихме, че след приключване на ремонтите на трите основните булеварди в „Аспарухово”, не е уместно преди сезона да стартираме и ремонт на моста, за да не натоварваме излишно трафика”, обясни Портних.

 

Кметът коментира и ползите от новоизградения булевард "Васил Левски".

 

"Новият булевард „Васил Левски” спестява на шофьорите поне половин час престой в задръстванията в пиковите часове", заяви кметът Портних. Той сподели пред журналисти, че в първия  работен ден след откриването на отсечката  лично е проверил дали има затруднения в трафика.

 

„Тази сутрин бях на кръстовището с булевард „Цар Освободител” и нямаше абсолютно никакво натоварване. Живущите в района дойдоха и обясниха досега какви задръствания, шум и замърсяване на въздуха е имало всяка сутрин.

 

На много хора не им се вярваше, че този мащабен проект ще се случи. На много хора не им се искаше той да се случи и се опитваха всячески да пречат. Естествено, сега се опитват да го окепазят”.

 

 

В рамките на около месец се очаква да стартират процедурите за избор на изпълнител на нови сгради на Регионалната библиоте „Пенчо Славейков” и на Математическата гимназия „Д-р Петър Берон”, разкри още кметът.

 

 

 

Коментари

Общество
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата