За година трима загинаха на работното си място

220 трудови злополуки са станали през 2014 г. във Варненска област

За година трима загинаха на работното си място

Три от трудовите злополуки през м.г. във Варна са завършили със смърт. Това съобщи началникът на Инспекцията по труда във Варна Иван Иванов. Една от злополуките е при пътнотранспортно произшествие, другата е станала извън територията на областта.
Според оперативни данни на НОИ  в предприятията от Варненска област през 2014 г. са регистрирани общо 220 трудови злополуки. От тях 178 са по време и във връзка или по повод на извършваната работа.
Най-много трудови злополуки са станали в икономическа дейност “Складиране на товари”( 24).
Причините отново са свързани с неспазването на правилата за безопасна работа, слабия вътрешнофирмен контрол, недостатъчната квалификация и правоспособност, непровеждането на инструктажи и обучение по безопасността на труда или тяхното формално провеждане, нарушението на трудовата и технологичната дисциплина, неизползването на лични предпазни средства и други.

Ставри Стефанов

 

Новини

Коментари

Общество
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата