IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Общество
13:49 | 18 май 2016
Обновен: 20:08 | 4 май 2025

Форум събира във Варна водещи неврохирурзи от цял свят

Ще се обсъждат новостите в детската неврохирургия, невроонкологията, функционалната неврохирургия

По материала работи: Ставри Таргов
Форум събира във Варна водещи неврохирурзи от цял свят

За първи път у нас във Варна ще се проведе курс на Световната федерация на неврохирургичните дружества, съобщиха от Медицинския университет. Във форума ще участват водещи специалисти от Германия, Италия, Франция, Япония, Русия, Турция, Хърватска, Сърбия, Румъния, Тайланд и България. Ще се обсъждат новостите в детската неврохирургия, невроонкологията, функционалната неврохирургия, патологията на периферните нерви и спиналната неврохирургия, съобщи ръководителят на клиниката по неврохирургия към УМБАЛ "Св. Марина" проф. д-р Явор Енчев, който е председател на организационния комитет.
Форумът, който започва утре в хотел „Романс Сплендид“ в курорта „Св. Св. Константин и Елена“, ще продължи до 21 май. В него ще вземат участие също над 110 студенти, специализанти и специалисти по неврохирургия от страната и света.
Курсът на Световната федерация на неврохирургичните дружества (WFNS) е поредното значимо международно неврохирургично събитие, което се организира във Варна след III Конгрес на Дунавско-Карпатския регион "Противоречия в неврохирургията" през 2014 г. Така Варна утвърждава позициите си на водещ университетски неврохирургичен център не само в страната, но и в света.

Черно море

Коментари

Новини Варна