IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Общество
07:30 | 2 март 2017
Обновен: 21:43 | 7 юни 2025

Над 16 270 млади шофьори минаха курса за първа долекарска помощ

От т.г. БЧК – Варна, ще обучава също учители и детегледачки

По материала работи: Пламен Янков
Над 16 270 млади шофьори минаха курса за първа долекарска помощ

През последните 4 години 16 275 кандидат-водачи на МПС са минали курса за първа долекарска помощ, съобщиха от БЧК – Варна. Обучението се провежда в два специално оборудвани за целта кабинета, като двама от лекторите работят от години в Центъра за спешна медицинска помощ във Варна. 


Подготовка за първа долекарска помощ минават също медицински сестри и административният персонал на детските градини. Също така младши инспектори от КАТ, служители от Транспортна полиция, осъдени от МВР на пробация, представители на фирми, учреждения, офиси и други. Общо обучените през последните 4 години са 17 727 души, уточняват от БЧК – Варна. 


От тази година в подготовката ще бъдат включени детегледачки и преподаватели от училищата, детските градини и социалните домове, съобщиха още от БЧК - Варна. Това е във връзка с последния трагичен инцидент с ученичка от софийско училище. 


И през настоящата година наред с подпомагането на уязвими лица и групи от населението акцентите в работата на варненските червенокръстци ще бъдат повишаването на квалификацията на доброволните екипи за работа при бедствия, аварии и катастрофи; превенция на водния травматизъм, най-вече сред учениците; привличане на повече кръводарители и на доброволци за социално-помощната дейност на Червения кръст.

 

СТАВРИ ТАРГОВ

 

Коментари

Новини Варна