Очаква се нова грипна вълна във Варна, въпреки топлото време. За седмица е увеличен броя на заболелите от грип и ОРЗ във Варна. Това сочи справката на Регионалната здравна инспекция в града, на база данните в периода от 6-и до 13-и март.
От здравната инспекция допълват, че през периода са заболели 393 лица срещу 287 през предходната седмица. Най-много са болните във възрастовата група на 30-64 годишните – 110 случая, следвани от 5-14 г. - 100 случая, 15-29 г. -89, 0-4 г. - 69 и над 65г. – 25 случая.
С диагноза грип в Инфекциозна клиника на МБАЛ „Св. Марина” са постъпили за лечение 4 лица. С данни за усложнения след ОРЗ са 27 лица: 21 бронхита и 6 пневмонии.
В имунизационния кабинет през отчетния период са преминали 57 лица. Направени са 50 имунизации, от които на 26 лица е поставена ваксина против жълта треска. В КАБКИС са консултирани и изследвани 26 лица. Извършени са 37 епидемиологични проучвания на болни с ОЗБ.
Коментари