Заради влошено здравословно състояние, което изисква лечение в чужбина, прокуристът на Двореца на културата и спорта Симеон Варчев подаде оставка, която е била приета от Борда на директорите снощи. На неговото място идва Минко Христов, който е икономист и юрист, на 54 г. Работил е във военните заводи в Казанлък, в „Заводски строежи“ в Девня и в частния сектор.
За 14 г. под ръководството на Варчев в Двореца са проведени 2184 прояви в направленията спорт, култура и бизнес. Според Симеон Варчев най-успешен е бил периодът от 2006 до 2008 г.
В момента в столицата заседава последната инстанция, която трябва да даде разрешение за начало на ремонта в ДКС, който ще бъде финансиран с държавни пари. След него зала "Конгресна" ще бъде с 5008 седящи места, което трябва да "умилостиви" Европейската волейболна конфедерация при инспекцията в средата на ноември и да получим една от групите на европейското догодина. Минко Христов има амбиции за връщане на автомобилните салони в ДКС, както и на старата слава в национален мащаб на Двореца като представителен национален център за спорт, бизнес и култура.
Борис Проданов
Симеон Варчев подаде оставка като шеф на ДКС
Симеон Варчев подаде оставка като шеф на ДКС
26.08.2014 | 10:01 ч. Обновена: 21.06.2025 | 04:32 ч.
0

Симеон Варчев подаде оставка като шеф на ДКС
Новини
-
Варненската библиотека първа в страната въведе мобилно приложение за услугите си
-
Доайенът на ръгбито Стоян Ненов дари 3 свои медала на спортния музей на Варна
-
Завърши третото издание на Balkan Athletics Games
-
Осъдиха варненец, заплашил бившата си с убийство
-
Обработват кестените във Варна срещу вредители
-
"Условна" за мъж, държал доргата на организирана престъпна група във Варна
Новина на деня
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари