САЩ засилват военното си присъствие в Персийския залив

САЩ засилват военното си присъствие в Персийския залив

САЩ засилват военното си присъствие в Персийския залив

САЩ засилват военното си присъствие в Персийския залив


Съединените щати планират да дислоцират самолетоносача „Джордж Х.У. Буш" в Персийския залив в следващите часове.  Това заяви представител на американските власти пред CNN, пише news.bg.
Причината за военното раздвижване в Залива била, за да бъдат предоставени на президента Барак Обама повече възможности за евентуални въздушни удари срещу екстремистите в Ирак.
Очаква се скоро американският президент да направи изявление относно ситуацията в Ирак.
Припомняме, в последните дни крайните ислямисти от "Ислямска държава в Ирак и Леванта", които са продължение на терористичната мрежа "Ал Кайда", превзеха град Мосул, който е вторият по големина иракски град, град Тикрит, както и други два по-малки града.
Американският президент Барак Обама предупреди, че САЩ могат да бомбардират сунитските ислямисти.
Кюрдите, които искат свой автономен регион в северната част на страната, получиха предимство да разширят територията си в настъпилия хаос, след като взеха под свой контрол Киркук.

Коментари

Други
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата