Шенгенските страни на лов за нелегални имигранти

Шенгенските страни на лов за нелегални имигранти

Шенгенските страни на лов за нелегални имигранти

Шенгенските страни на лов за нелегални имигранти


Европейските страни започнаха кампания за залавяне на имигранти без документи на фона на вълната с бежанци от Сирия и Близкия изток, съобщиха официални лица и правозащитни групи, предаде БГНЕС. Двуседмичната операция ще "арестува незаконни имигранти" и цели да "отслаби капацитета на организирани престъпни групи да улесняват незаконна имиграция в ЕС", гласи документ на ЕС по повод операцията.
Имигрантите без документи ще бъдат изпратени обратно в страната си на произход, ако тя има споразумение за репатриране с ЕС, ще бъдат да бъдат изпращани центрове за задържане или освободени с предупреждение за експулсиране.
В операцията са били поканени всичките 26 страни от Шенгенската зона, като само една държава е отказала участие разкри европейски източник. Той обаче оказа да посочи коя е тази държава.

Новини

Коментари

Други
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата