Четирима души са убити при стрелба в базата на сухопътните сили на САЩ Форт Худ в щата Тексас, съобщи конгресменът Майк Маккол, председател на комисията по вътрешна сигурност към Камарата на представителите, цитиран от ДПА. Той каза, че нападателят е един от четиримата убити. Ранени са 16 души.
Правителствени източници съобщиха пред в. "Вашингтон пост", че жертвите на стрелбата са най-малко четири. Те посочиха, че нападателят е военният експерт Иван Лопес.
Президентът Барак Обама заяви, че е с разбито сърце от новината за новата стрелба във Форд Худ. "Ще стигнем до цялата истина. С разбити сърца сме, че отново се случи подобно нещо", каза той пред журналисти в Чикаго.
Министърът на отбраната Чък Хейгъл нарече ужасяваща трагедия случилото се във Форт Худ. "Това е ужасяваща трагедия. Знаем, че има убити и ранени. Още не са ни известни всички факти. Ще ги разкрием, води се следствие", каза Хейгъл на пресконференция в Хонолулу, където е домакин на среща на министри на отбраната от Азия.
Тексаска телевизия съобщи, че стрелбата избухнала в медицинската служба на базата в 16.30 ч. местно време. Полицията в близкия град Уейко предупреди жителите, че в базата е издадена заповед всички да намерят убежище в пределите й и че никой няма да бъде допускан нито да влиза, нито да излиза от нея. Мнозина от военните в тази база са били на мисии в Ирак и Афганистан, отбелязват ДПА и БТА.
Нападателят, който откри огън във военната база Форт Худ в щата Тексас, е страдал от депресия и посттравматичен стрес, съобщиха Асошиейтед прес и Франс прес. Командирът на базата генерал Марк Мили информира, че четирима са убити и 16 ранени. Всички са военни. След като открил огън до медицинския център и застрелял хора, нападателят насочил оръжието срещу себе си и се самоубил. Използвал е полуавтоматичен пистолет "Смит енд Уесън" 45-и калибър, който купил неотдавна. Бил е женен и е служил в Ирак през 2011 г.
Генерал Мили каза, че няма данни нападението да е свързано с тероризъм. Не са известни мотивите на нападателя, добави генералът. Според медийни съобщения нападателят е Айвън Лопес, на 34 г., посочва ИТАР-ТАСС.
През 2009 г. бивш военен психиатър застреля 13 и рани над 30 души във Форт Худ.
Четирима убити при стрелба във военната база Форт Худ
Четирима убити при стрелба във военната база Форт Худ
03.04.2014 | 05:38 ч. Обновена: 25.06.2025 | 12:33 ч.
0

Четирима убити при стрелба във военната база Форт Худ
Новини
-
Откриха труп на 36-годишен мъж в Пловдив
-
Седем новооткрити случая на туберкулоза има в област Шумен
-
След руските дронове: България изразява пълната си солидарност с Полша
-
Защитата на Бургазлиев чака ключовата експертиза за АТВ-то
-
КНСБ със съмнение за картел при ценообразуването на млечните продукти
-
Бебето-леопард Виктория е най-новата звезда във варненския зоопарк
-
Хороскоп за 10 септември 2025 - Скорпион
-
Пълен обрат: ВИДЕО показва какво се е случило в Русе при инцидента с шефа на полицията
-
След 6-годишно преследване: Закопчаха мъжа, шофирал болид от Формула 1 из Чехия (ВИДЕО)
-
Полски ултранационалист промени убежденията си, след като се влюби в транссексуален
-
Хороскоп за 10 септември 2025
-
ИПБ: Половината засечени в нарушение на средната скорост са чужденци и няма да платят
Други
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари