Френският президент Франсоа Оланд назначи за нов министър-председател досегашния министър на вътрешните работи Манюел Валс, предадоха световните агенции.
В кратко изявление, записано предварително и излъчено по телевизията, Оланд каза, че Валс ще оглави "боеспособно правителство със стегнати редици". Ден след поражението на управляващата Социалистическа партия на местните избори президентът каза, че е време да бъде поставено начало на нов етап. Той призна, че е лично наказан от избирателите на местните избори, възприети като референдум за неговото управление.
"Поверих на Манюел Валс задачата да оглави правителството на Франция", каза президентът. "Чух вашето послание, то е ясно. Недостатъчна промяна и твърде голямо бавене. Недостатъчно работни места и твърде голяма безработица. Недостатъчна социална справедливост и твърде много данъци. Това послание е отправено лично към мен. Трябва да му дам отговор", каза президентът.
Той обеща по-малоброен управляващ екип и намаляване на данъците до 2017 г. Новото правителство ще изпълнява т.нар. "пакт за отговорност", ще намали разходите на работодателите и ще стимулира заетостта. Президентът каза, че Франция ще трябва да убеди партньорите си от Европейския съюз да вземат под внимание усилията й да стимулира икономиката, когато определят нейните ангажименти към Брюксел, посочва Ройтерс, цитирана от БТА.
51-годишният Валс, имигрант от Каталония, е социалистът с най-висок рейтинг в социологическите анкети във Франция. Смятан е за представител на нейното дясно крило и се радва на популярност и сред десницата, посочва АП.
Манюел Валс е новият премиер на Франция
Манюел Валс е новият премиер на Франция
01.04.2014 | 05:03 ч. Обновена: 24.06.2025 | 08:30 ч.
0

Манюел Валс е новият премиер на Франция
Новини
-
Черно море победи Севлиево с 3:0 в контрола
-
Подсъдимият по делото "Дебора" обяви гладна стачка
-
Икономическата комисия на ЕП подкрепи България за еврото
-
Ученици от Варна участваха в симулиран процес по гражданско дело
-
Спасителният център към Зоопарк Варна се сдоби с екзотична змия
-
Още един чужденец си тръгна от Спартак (Варна)
-
300 лева на дете – августовски бонус от хазната. Вижте как да си ги вземете
-
Разплете се мистерията с младата българка и децата ѝ, изчезнали в Истанбул
-
Учени: Коронавирусът избягва пушачите
-
АстраЗенека отне живот. Мъж издъхна на 11-ия ден от студ и адско главоболие
-
Заетостта във Варненско намалява
-
Разкрития: Жертвите влезли с колове и пръти в къщата на Николай, той ги разстрелял с 24 патрона
Други
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари