Меркел настоя Русия да промени курса си към Украйна

Меркел настоя Русия да промени курса си към Украйна

Меркел настоя Русия да промени курса си към Украйна

Меркел настоя Русия да промени курса си към Украйна

Русия рискува да понесе "огромни" политически и икономически вреди, ако откаже да промени курса си към Украйна, предупреди германският канцлер Ангела Меркел, цитирана от Ройтерс.
Ако Русия продължи с курса от последните седмици, ще настъпи катастрофа не само за Украйна, защото това ще промени отношенията на ЕС с Русия, заяви Меркел в Бундестага. Това е най-категоричното изказване на канцлера досега във връзка с действията на Русия в кризата с Украйна, отбелязва Ройтерс.
Вместо да действа като партньор в украинската криза, Русия опита да се възползва от слабостта на съседа си, посочи Меркел пред депутатите, цитирана от БТА и dnes.
"Териториалната цялост на Украйна не може да бъде поставяна под въпрос", каза още Ангела Меркел, пояснявайки, че ситуацията с Крим не може да бъде сравнявана с тази в Косово.

Новини

Коментари

Други
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата